Ogrodowe feng shui – o rozplanowaniu przestrzeni przydomowego podwórka

Od dawna w sztuce urządzania wnętrz i różnych przestrzeni, mówi się o tym jak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie różnych przedmiotów, które może mieć wpływ na nasze poczucie ładu i harmonii. To właśnie sprawia, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się aranżacja przestrzeni w oparciu o zasady feng shui, którą z powodzeniem stosuje się nie tylko w domach, ale także coraz częściej w ogrodach.

Warto wówczas wiedzieć, że w części północnej powinniśmy postawić fontannę, a w północno-wschodniej skalniak. Północny zachód będzie idealnym miejscem na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, natomiast na zachodzie warto ustawić wszystko, co wiąże się z kreatywnością dzieci.

Wschód to idealne miejsce na posadzenie silnych drzew, południowo-wschodnia strona świetnie nadaje się na posadzenie roślin z czerwonymi i fioletowymi kwiatami, a także na postawienie figurek prezentujących żaby i ryby. Tymczasem południowy zachód odpowiada za małżeństwo, dlatego właśnie warto tam posadzić rośliny o żywych barwach, oraz postawić rzeźby i dekoracje, które będą do siebie dobrane parami.

Odpowiednia aranżacja ogrodu przy zastosowaniu zasad feng shui będzie miała wpływ na wszystkie sfery naszego życia, dlatego warto dopilnować, aby wszystko było odpowiednio zaplanowane i wykonane. Wówczas możemy mieć pewność, że w naszym życiu zapanuje spokój, ład i harmonia, a życiowe plany będą łatwiejsze do spełnienia.

Dlatego nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób kieruje się tymi wytycznymi podczas planowania ogrodu.